לעבוד בבית מלון

בשוק העבודה הישראלי ניתן למצוא לא מעט משרות, חלקן דורשות ניסיון רב בתחום, חלקן דורשות לימודים אקדמאיים או לימודי תעודה ואל חלקן אפשר להתקבל גם ללא ניסיון או לימודים מקדימים. בין המשרות שאליהן ניתן לפנות במרבית הפעמים ללא כל ניסיון, יהיו אלו משרות בבתי מלון שם ניתן למצוא מגוון משרות במגוון תחומים, לצבור ניסיון ואפילו להתקדם במעלה שדרת הניהול. אבל מעבר לכך, במשרות אלו ניתן גם לבצע ריילוקיישן לעיר תיירות אחרת בישראל, להנות מעיר דינמית ואוירה צעירה ובעיקר לעבוד באזור אטרקטיבי וכיפי. יחד עם זאת עבודה בבתי מלון כמו https://www.isrotel.co.il/careers/  יכולה להניב עבור חיילים משוחררים בונוסים נוספים כמו אלו הניתנים בעבודה מועדפת.

מהם הם היתרונות לעבוד בבית מלון?

כשמדובר בעבודה בתחום המלונאות בישראל, מדובר באחד הענפים המתפתחים והגדלים במדינה כאשר את מדינת ישראל מבקרים קרוב ל-3 מיליון תיירים בשנה נכון לשנת 2022. כמו כן מדינת ישראל מעודדת תעסוקה בתחום המלונאות המתפתח, לצד הכשרות וקורסים הכוללים לימודי טבחות, לימודי פקידות קבלה ואפילו קונדיטוריה ועד למענקים כספיים המוענקים לחיילים משוחררים בתום תקופת עבודה בת שישה חודשים בלבד.

יתרונות נוספים יהיו מנעד רחב של משרות לבחירה, החל ממשרות משרדיות יותר כמו פקידות קבלה ועד לסו שפים, מאבטחים, מלצרים, ברמנים ואפילו נהגי שירות לחנייה. כלל המשרות הללו כוללות ברובן תנאים סוציאליים מלאים, הסעות במידת הצורך, מגורים בחלק מהם וכמובן משמרות שיכללו בחלקן משמרות לילה ובחלקן משמרות בסוף שבוע. כמו כן יתרון נוסף אשר עולה בשנים האחרונות בתחום המלונאות, הוא ללא ספק אפשרויות קידום משמעותיות ומציאת קרקע פורייה לפרוח בה כמו בית מלון חם ואוהב.

זה לא רק אזור נופש

לעבוד בבית מלון לא רק מסתכם בהנאה באזורי תיירות מבוקשים, אלא גם באופי העסקה איכותי שכן עובדי המלונות מקבלים תנאים הכוללים ארוחות, ביגוד, הסעות וכמובן התאגדות מקצועית והסכמי עבודה משופרים ומעודכנים. כל אלו הופכים את העבודה האטרקטיבית בכל אחת מערי התיירות בישראל, לא רק למהנה ובעלת אווירה כמעט כמו בחוץ לארץ אלא גם מבטיחה זכויות מפליגות לעובדים.

כמו כן בכל מה שקשור להכשרה והתמקצעות, בין אם מדובר בקידום או במשרה הדורשת הכשרה לפני תחילת העבודה. מרבית ההכשרות יתבצעו בבית המלון, כשעל העובדים מומלץ להגיע בעיקר עם רצון ומחויבות גבוהה וכמובן יחסי אנוש טובים. כמו כן כיום בישראל ישנם סוגים שונים של בתי מלון, החל ממלונות בוטיק קטנים ועד למלונות גדולים ומרווחים, בכל אחד מהם ניתן למצוא את המשרה המתאימה לנו בבית מלון.

מארזים מעניינים של מאפיות

המאפים הישראלים צוברים לא מעט פופולריות בשנים האחרונות, אם עד לשנות השמונים והתשעים הורגלנו כישראלים אל מספר סוגים של בורקסים ומאפים, כיום נוכל למצוא מנעד עצום של מאפים מיוחדים שהחך הישראלי עדיין לא פגש. מאפים אלו ניתן למצוא גם דרך מגוון של מאפיות וקונדיטוריות שונות ברחבי הארץ להנות מסגנונות אירופאים, ישראלים וטעמים מגוונים מנקודות שונות בעולם. אך לצד הפופולריות של המאפים, דרך מרבית המאפיות (ולא רק) ניתן לרכוש מארזים טעימים במיוחד הכוללים בתוכם עוגיות, שמנים, יינות, מאפים מסוגים שונים ועד לחלות. ובכדי למצוא את המארזים המעניינים ביותר, בשורות הבאות ניתן יהיה למצוא חלק מהם.

לא רק מארזים מתוקים

כשמדובר במארזים מעניינים של מאפיות ככל הנראה כי רובנו הגדול נדמיין טעמים מתוקים במיוחד, אך בשנים האחרונות מארזים אלו הולכים והופכים מגוונים ועשירים במיוחד. כך למשל ניתן יהיה להנות ממארז מטריף של "מחנה יהודה", שיכלול בתוכו בירות, קפה, מטבלים, סוגים שונים של טחינות כיאה לשוק מחנה יהודה ועוד מגוון סוגים של טעמים ייחודים לאזור השוק הירושלמי. מארז נוסף ולא פחות מפתיע יהיה של "מאפיית ילדודס" המאפייה החברתית, המשלבת בתוכה לא רק סוגים שונים של מאפים, עוגות וטעמים משגעים אלא גם משלבת כ-120 ילדים המגיעים מרקעים סוציו אקונומים מורכבים הלוקחים חלק בבית הילדים של "נווה חנה" שבקרית גת. שם ניתן למצוא מארזי עוגיות מסוגים שונים של קמחים, שמני זית, חלות ועוד מגוון מוצרים ומארזים שווים. שווה לבדוק את המארזים ב- https://www.lehamim.co.il/

מארזים מתקתקים במיוחד

ואם נבקש לצלול אל טעמים מעט יותר מתוקים נוכל לעשות זאת בעזרת המארזים של "GET CAKE", המציעים מארזי פינוק טעימים במיוחד הכוללים קינוח כוסות במגוון טעמים, אותיות שוקולד ועד למארזים בריושים מפנקים לסוף שבוע מתוק או לכל חג ומועד. עוד מארזים מסוגננים וטעימים אשר יכללו גם טעמים מתוקים וגם טעמים מלוחים, יהיו ללא ספק של רשת "מאפיית לחמים". רשת המאפים מציעה מנעד עצום של מאפים, קישים וכמובן מארזים מושקעים וטעימים הכוללים בתוכם מאפי תרד, מקלות גבינה וכמובן עוגות קראנץ' וטארט לבחירה ואפילו מארזים מושלמים לארוחות של אחר הצהריים.

הנהגה ישראלית בשנים האחרונות

העשורים האחרונים הביאו עימם לא מעט שינויים ותמורות, עליהם ככל הנראה ילמדו ילידינו עוד רבות בשנים העתידיות. שינויים אלו חלו דרך מגוון רבדים בחיינו, בין אם באופן בו אנו רוכשים רהיטים לבית ועד לדרך בה אנו מתקשרים אחד עם השנייה. אך בכל מה שקשור למנהיגות בישראל, רובנו מרגישים את השינוי אשר מגיע מכל קצוות הקשת הפוליטית. לא מדובר רק בממשלות בעלות רוב כזה או אחר, גם לא מדובר רק באנשי ביטחון אשר מאיישים גם תפקידי מפתח בהנהגה הישראלית אלא בשינוי רחב ועמוק יותר שמתקשר איך לא לדרך החדשה בה אנו צורכים מידע.

הנהגה ישראלית שצמחה ברשתות

השינויים שנכנסו אל חיינו הגיעו במהירות כיאה לדרך החיים במאה העשרים ואחת, כזו הנעה על תקשורת מהירה, רכבים מהירים וטיסות הרבה יותר מהירות אל המזרח ואל שאר חלקי העולם. אך בכל הקשור למנהיגים ישראלים בשנים האחרונות, ניתן לראות כי לא מעט מהמנהיגים שצמחו בישראל בחלוף השנים הגיעו מערוצי תקשורת וחלקם הגדול אף צמח דרך הרשתות החברתיות. בין אם מדובר באנשי ימין אשר מצאו את ליבם של הבוחרים דרך פוסטים ארוכים, מנומקים יותר או פחות אך חדורי אידאולוגיה כמו https://newhope.org.il/ ועד אל נבחרי ציבור שצמחו ממש מאותן רשתות חברתיות. את הסנוניות הראשונות למנהיגים שכאלו אפשר היה לראות עוד במחאת נגד משבר הדיור, אז צמחו בעיקר מנהיגים מהמפה השמאלית שצברו כוח גם ברשתות החברתיות וגם דרך לא מעט הפגנות.

מפקדים ומנהיגים ישראלים

אך ישנם דברים שעוד לא השתנו ואלו הם כמובן מנהיגי הציבור אשר צמחו מהמערכת הצבאית, מנהיגים אלו במרביתם חנכו מפלגות חדשות וחלקם הצליחו להיטמע אל מפלגות מרכזיות בישראל. אך אפשר לומר כי הציבור הישראלי עדיין וברובו, שומר מקום לרמטכלים ולמפקדי היחידות המיוחדות, כאשר אמון זה מאפשר לאותם מפקדים לשעבר לנוע לא רק בין תפקידים ביטחוניים אלא עד לתפקידים כמו שר החינוך הכלכלה ועוד. למרות שנראה כי אין שינוי בבחירת הלשעברים כמנהיגים לאומיים, נראה כי השילוב בין מנהיגים אשר צמחו מהרשתות החברתיות ומנהיגים שצמחו מהמוסדות הצבאיים מביאים עימם שילוב מעניין של רצון הבוחרים שככל הנראה יוליד עוד שינויים רבים.

עורכי דין בישראל

בכל שנה מצטרפים אל ספסל הלימודים האקדמי עשרות אלפי אנשים, חלקם מבקשים להשתלב כמורים בבתי הספר בישראל, חלקם עושים זאת בכדי לרפא חולים ולהביא מזור עבור אלו הסובלים ממחלות קשות. אבל מעל לעשרת אלפים סטודנטים נרשמים ללימודי משפט מידי שנה, כאשר ישאל נחשבת לבין המדינות המובילות במספר עורכי הדין בעולם ביחס לאוכלוסייה. עם זאת אי אפשר להתייחס אל עורכי הדין כאל מקשה אחת, זאת לא רק משום שקיימים תחומי התמחות שונים אלא גם כי כל בתוך כל תחום קיימים עוד תחומי עניין והתמחות שונים כמו דיני נזקין, דיני משפחה ועוד מגוון נושאים אחרים. למידע נוסף אפשר לעיין באתר אינדקס עורכי דין.

ההשלכות לכמות גדולה של עורכי דין

ישנם לא מעט צדדים חיובים לכך שיש בישראל מספר גדול של עורכי דין, עם זאת ישנם גם לא מעט חסרונות אשר עלולים לפגוע גם בנו כאזרחים המבקשים לעמוד על הזכויות שלנו. אחת מהן היא רמת שכרה נמוכה וחוסר מקצועיות, שכן התחרות עבור עורכי דין צעירים הולכת וגדלה דבר המוביל לשחיקה בשכר ובסופו של דבר גם לפגיעה במקצועיות. בשל כך לא מעט עורכי דין המבקשים להתפרנס, מסכימים לקחת תיקים שאינם בתחומי ההכשרה שלהם ובסופו של דבר עלולים להוביל תיקים בצורה לא מקצועית ואף מזיקה ללקוחות. ולצד כל אלו גם אמון הציבור נפגע, שכן אם בעבר עורכי דין היו נתפסים כבעלי הבנה ומקצועיות כיום גם האזרח הממוצע מטיל ספק ומבקש לוודא את תוכן הייעוץ שקיבל.

היתרונות בריבוי עורכי דין

אך מלבד ההשלכות השליליות של ריבוי עורכי הדין בישראל, ישנם גם יתרונות אשר מהם יוכלו מרבית האזרחים להפיק דברים חיוביים. הראשון מבניהם היא בחירה גדולה יותר של אנשי מקצוע, כך ניתן יהיה לא רק להתאים את עורך הדין לתיק הספציפי שנבקש לעסוק בו אלא להגיע אל איש המקצוע המדויק ביותר עבורנו גם מבחינת התשלום וגם מבחינת ההתמחות. מגוון הבחירה שקיים עברנו מציע גם התמקצעות הרבה יותר מדויקת, בין אם מדובר בתאונות אישיות הזקוקות לעורך דין המתמחה בדיני נזקין של תאונות אישיות ועד אל עורכי דין מתחום הביטוחים או ביטוח סיעודי בפרט.

קולקציית בגדים 2023

כמו כל עונה המבשרת על שקיעה מקדימה או מאחרת, כך גם אופנות הבגדים מתחלפות בבוא הזמן ורבים מאיתנו תרים בשלהי סוף שנת 2022, את קולקציית הבגדים החדשה של שנת 2023. הקולקציה הזו איננה פוסחת על אף אחד מבני המשפחה ובטח לא על הימים הקרים המתקרבים, בין אם מדובר בפוטר נוח ומחמם לילד הקטן ועד אל שמלה מכווצת ומתאימה גם לערבים פחות חמים. את הקולקציה הזו נוכל למצוא בין פריטים בחנויות האינטרנטיות או בחנויות פיזיות, בין אם במבצעים החמים ועד אל בגדי יוקרה מסוגננים וחד פעמים.

קולקציית בגדים 2023 לגברים ונשים

בעבור הגברים וגם הנשים ישנם לא מעט פריטים שיכולים להיות מעולים, גם בעבור ימים קרים במיוחד וגם בכאלו שהשמש מפתיעה מבין העננים. הראשונה שבהם היא חולצה ארוכה לגבר תוצרת חברת BALR  היוקרתית, כשחולצה מגיעה בצבע שחור ועם לוגו של החברה בצד שמאל בחלק העליון וצבעוני כשמאחור מצויר פס זהוב ואופנתי. מחיר החולצה הוא בעלות שש מאות עד חמש מאות ושבעים שקלים כשאל מוצר לא פחות פופולרי ומוצלח ישנו קפוצ'ון מבית חברת NIKE ובסגנון AIR בצבע שחור עם בד מחמם במיוחד. העלות של קפוצ'ון זה נעה בין 315-350 שקלים.

עבור נשים החורף יכול להביא גם לא מעט בשורות נעימות כמו באתר https://fashionclub.co.il/  או בית ננוש בוטיק האופנה, המציע גם את שמלת אבנים משי פראי ירוק. השמלה שמתאימה למידות 32-44 מגיעה מבד משי, עם גזרת מותן נמוכה ושרוולים תפוחים ארוכים לימים מעט יותר קרים וכל זאת בעלות של 400 שקלים. סריג לימי הסתיו וגם לימים מעט יותר קרים הוא סריג גולף שרוולי של רנואר, המוצע במאה שקלים ו2 יחידות ב170 שקלים.

בגדים לתינוקות וילדים.

עבור תינוקות לא ניתן להתעלם מסט סרבל וחולצה של חברת "Yeladim" המגיע סט שני חלקים עם תיקתק ופפיון, כשהמידות המתאימות הם מ 3-6 ו9-6 חודשים ומגיע בעלות של תשעים שקלים. קפוצ'ון לגברים הקטנים הוא קפוצ'ון TIE DYE של חברת KEDS והוא מוצע במידות החל מ11-12Y עד ל4-5Y ומגיע בצבע לבן וכחול בסגנון "טאיי דיי". העלות של הקפוצ'ון כיום 120 שקלים.

סקירת דיפנד מוצרי ספיגה

בחלוף השנים רובנו נעשה שימוש בלא מעט מוצרים אשר יעזרו לנו לעבור את היום בשלום, בין אם מדובר בנעליים מתאימות לאופי וסגנון העבודה שלנו ועד אל משקפיי שמש מתאימים לעבודה בתנאי שטח עם שמש קופחת. אך מרבית בני הגיל השלישי ככל הנראה ייעזרו במוצרי ספיגה שונים, בין אם בעבור שעות הלילה המאוחרות ובין אם בכדי לשמור על פעילות יומיות יבשה וראויה. אך מבין שלל מוצרי הספיגה שקיימים כיום בשוק, חברת דיפנד מוצרי ספיגה נחשבת לבין החברות המובילות כיום בארץ ובעולם, כשהיא מציעה לא רק חיתולים למיניהם אלא גם מוצרי ספיגה אחרים ושימושיים בכל שעות היממה.

מוצרי ספיגה לשימוש יומי מבית דינפנד

כאשר מדובר במקרים של בריחת שתן עולה, חשוב ומומלץ להעניק פתרון יעיל ואיכותי על מנת לשמור על שגרת היום שלנו יבשה ככל הניתן. על כן אחת הבחירות בסקירת מוצרי דינפנד היו תחתוני הספיגה המועלים שמציעה החברה, כאשר הדגם הראשון אלו תחתוני ספיגה לנשים בגזרה גבוהים. תחתונים אלו נטולי ריחות, מציעים שילוב דיסקרטי של התחתונים ומתבססים על חומרי לייקרה שיוכלו להשתלב גם לפעילות יומיומית. מוצר נוסף ודומה הוא בעבור גברים אשר יוכלו להנות מתחתון סופג מושלם לגברים, המגיע בצבע כוח ועשוי מחומרי בד מעולים ונושמים. תחתונים אלו בדומה לתחתוניות עבור נשים, מותאמות לגזרה הגברית או לחילופין לגזרה נשית, יחד עם מהירות ספיגה מעולה ונייטרול ריחות.

מוצרי ספיגה קלים מבית דיפנד

לצד תחתוני הספיגה של חברת "דיפנד" נוכל להנות גם ממוצרי ספיגה יותר "קלים" שיוכלו להשתלב גם אצל גברים וגם אצל נשים בשימוש יומי. המוצר הראשון הוא כמובן תחבושת לבריחת שתן עבור הגברים, המציעה התאמה אל לבוש גברי, עובדי דק במיוחד, דפנות מחוזקות שיוכלו לשמור על מיקום התחבושת וכמובן דיסקרטיות מוחלטת. מצידו השני של המגדר נוכל למצוא תחבושות כאלו גם עבור נשים, עם מספר דגמים החל מדגמים המיועדים לשעות הלילה ועד לדגמים המיועדים לשעות היום. חלק מהדגמים הללו ינועו עם יכולות ספיגה מהירות ומשמעותיות לשימוש בלילה או לחילופין עם עיצובים וטכנולוגיות לשימוש יומי ללא כל חשש מתזוזה.

כוחה של התקשורת

אחד האמצעים העשויים לפוגג את הרגשת אי הנוחות שלנו מכך שאיננו מעודכנים במה שקורה סביבנו עד כדי חרדה לפעמים, כתוצאה מכך שמחוסר ידע איננו מתמצאים במה שסובב אותנו – הוא אמצעי התקשורת על סוגיהם השונים. הזמינות המיידית שלהם המלווה אותנו עשרים וארבע שעות ביממה מאפשרת לכל אחד מאיתנו להיעזר בהם לצורך התעדכנות, הפגת חרדות, ותחושה שאנו מחוברים לעולם. 

"פרצה מלחמה, וכוחותינו הודפים את האויב", שמענו ברדיו את ההודעה שאמורה היתה לפוגג את אי הווודאות והבהלה שהיו מנת חלקנו בשנת שבעים ושלוש, בפרוץ מלחמת יום הכיפורים. ההודעה חזרה על עצמה בכמה מהדורות חדשות  במשך מספר ימים שלאחר אותו יום גורלי ומטרתה היתה להרגיע את הישוב בעורף שחווה עוצמות לא קטנות של מתח לנוכח המצב המסוכן. במבט לאחור, כולנו יודעים היום שאמינותה של הודעה זו בימיה הראשונים של אותה מלחמה היתה מוטלת בספק, אם לנקוט בלשון המעטה. רובנו גם ידענו מהו המצב האמיתי לאחר שמבול הפצועים שהגיע מהחזית שיתף באופן בלתי אמצעי במה שקרה בשטח. יחד עם זאת, כולנו קיבלנו את הדיווח בהבנה. קל היה לנו להבין את המטרה של שיבוש המידע ויצירת אחדות ושותפות גורל חיובית מעל לכל הפלגים בעם היושב בארץ ובזה הנמצא מחוצה לה; קבלנו בהבנה את צורך השעה בנתינת כח, אופטימיות וחיוביות. גם לא היו דיווחים שונים באמצעי תקשורת אחרים כמו עיתונים או טלוויזיה שסתרו מפורשות את הידיעה הזאת. 

מאז ועד היום חלפו כמעט חמישים שנים. אמינות המידע המשודר באמצעי התקשורת נכון להיום בשנת אלפיים עשרים ואחת אינו בשיאו כפי שניתן להבין מהידיעות הסותרות למשל על מקדם התפשטות מגפת הקורונה, על יעילות ובטיחות החיסונים שכנגדה, על סדרי ההתגוננות בחברה הכללית מפני הנגיף ועוד ועוד. אלא שבניגוד לאז, היום זה מרגיש לנו שהסיבה למידע נובע ממניעים אחרים לגמרי מאלו שהיו אז. נראה שהעומדים מאחורי כל ידיעה בתקשורת מעוניינים להשליט את דעתם על כלל הציבור. על אחדות, ערבות הדדית ושותפות גורל מעל ומעבר לכל הדעות השונות לצורך התגוננות יעילה בפני נגיף הקורונה, בכלל אין מה לדבר. התקשורת מציגה את כל המשתתפים כולם, בין אלה שרואים בוירוס מגפה לבין אלה שלא, בין המצדדים בחיסון לבין המתנגדים לו, העיקר לתת במה לכוחות היוצרים התנגשות וחוסר הסכמה תמידי.  מה שבולט בכל המצב  שכולנו מונעים בקיצוניות מהאגו האישי הדוחף אותנו לפעולה ולא רואה במהלכיו את טובת הכלל, אלא את מילוי צרכיו שלו. התקשורת למעשה בבועה ואין למידע המועבר בה איזשהו קשר אובייקטיבי בהכרח למציאות. בניגוד לזמנים עברו בה היא השתמשה בכוחה למטרות של איחוד, כיום היא משתמש בכוחה למטרות של כסף כח ושליטה ואינה שמה לנגד עיניה כמטרה את טובת הציבור כמו לדוגמא באתר קבלה לעם

רק אהבה מנצחת

כמעט שנתיים חיינו בנסיבות יוצאות דופן ומעניין לבחון האם לעידן הקורונה יש השפעה על הדרך שבה אנחנו חווים ורוצים זוגיות. לכאורה, לתקופה אמורה להיות השפעה טובה. מאחר והיינו סגורים בבתים כל כך הרבה זמן ונאלצנו להתנהל בריחוק בודאי שהצורך שלנו בזוגיות ובקשרים אנושיים התחזק. בפועל, נראה שיש שתי מגמות מנוגדות. 

בסין למשל, עם פתיחת הסגר בווהאן עלו בקשות הגירושין בצורה חדה. גם בישראל, מסתבר, כמות העותרים לגירושין עלתה בצורה מרשימה. עד הקורונה, הזמן בפועל שבו בני זוג בילו אחד עם השני בחיינו העמוסים היה מצומצם מאד ובדר"כ נוצל לשיחות, סידורים וכו'. בתקופה הנוכחית אנשים היו צריכים לבלות שעות וימים אחד עם השני ללא אפשרות לבריחה ולכן בודאי פערים וסדקים בזוגיות הקיימת התחזקו והקשו מאוד על בני הזוג והמשפחות. 

התקופה הכריחה אותנו להתעמת עם האנשים שבחיינו, להתקרב מחדש ולחיות ביחד באמת ולכן אין זה פלא שקשיים שניסינו להדחיק, בעיות יחסים וקשרים בין בני הזוג וכל המשפחה עלו לפני השטח. בתקופתינו המודרנית רווחת התופעה שבה בני זוג בוחרים אחד בשני משיקולים תועלתיים חיצוניים – יופי, מראה, סטטוס –  זוגיות בהרבה מקרים נתפסת כמקור להנאה רגעית ולרווח חברתי הדדי וכאשר הנסיבות הורידו את הצורך בנראות ורושם חברתי והעלו את הצורך בקרבה רגשית אמיתית, יחסים רבים לא ענו על הצרכים והתפרקו באופן טבעי. 

יש לקוות שהשינויים שחווינו גרמו במקביל לשינויים פנימיים מהותיים שיסייעו לנו לשפר את חיינו ולהתאימם לצרכינו ולרצונותינו. הקירבה הפיזית וכל האתגרים שהיא הציבה בפנינו רק הראתה לנו כמה צורך יש בחיינו לקרבה רגשית אמיתית עם האנשים היקרים לנו. נכון שאלו לא מצבים קלים אבל אלו מצבים אמיתיים. אלו קונפליקטים ורגשות שלא צויירו לנו ע"י פרסומות או טיק-טוקים למינהם, אלו מצבים אותנטיים בחיינו שצצים אל פני השטח כדי שנטפל בהם ונזכה לדבר שאנו משתוקקים אליו – בריאות ואושר.

אולי את הזוגיות הבאה נבנה עם בני ברוך, בדרך שונה המותאמת יותר לצרכינו הפנימיים האמיתיים. אולי נחליט להשקיע בזוגיות הקיימת ולהעמיק את היחסים. בפנינו הזדמנות פז לטפל בטיב הקשרים והיחסים שלנו עם האנשים שסביבנו ולגלות שאינטראקציות אנושיות מספקות וחמות יכולות למלא את החללים הריקים שבתוכנו. נלמד כולנו לאהוב. 

פינוי בינוי תל אביב

אחת הדרכים הפופולריות בעולם המערבי לייצר עוד אזורי מחייה באזורים שהינם כבר מאוכלסים, היא לא אחרת מאשר תוכניות שונות של התחדשות עירונית. תוכניות אלו כוללות מספר דרכים להכפלה והגדלה של מספר הדירות הקיימות, כאשר אחת הדרכים השכיחות בישראל היא תוכנית "פינוי בינוי" המתקיימת במספר גדול של ערים בישראל ולרבות בעיר תל אביב. העיר אשר נחשבת גם לעיר היקרה בעולם נהנת לא רק משוק נדל"ן תוסס, אלא גם ממגוון של תוכניות שונות להתחדשות עירונית ובעיקרן גם תוכנית של פינוי בינוי תל אביב באזורים רבים בעיר. לכן מומלץ להכיר את הפרויקטים המתחדשים, את האזורים המרכזיים בהם תורגש פעילות שכזו.

פינוי בינוי תל אביב – דרישות ולמה דווקא שם?

העיר תל אביב מרכזת בתוכה מגוון רחב של סוגי תעשיות, כאשר חלקן נחשבות לתעשיות בינלאומיות וחלקן מובילות בשווקים המקומיים. נתון זה גם מושך אל העיר לא מעט אנשי עסקים, יוצרים ואנשי שירות נוספים אשר מוצאים את לב ליבה של התעשייה המקומית, ובשל כך גם ניתן לראות ניצול כמעט מלא של עתודות הקרקע בעיר.

אל כל אלו מצטרפים גם יזמי נדל"ן רבים נתון נוסף אשר הופך את העיר למבוקשת במיוחד, על כן עד לשנת 2020 נמצאו בעיר מעל לעשרים אלף יחידות דיור בהליכים של פינוי בינוי. נתון זה איננו מפתיע למרות דרישות העירייה השונות, בחלקן נדרש פירוט מדוקדק של תוכניות לפינוי היחידות הקיימות והקמתן של יחידות חדשות. בנוסף לדרישה זו כל מתחם אשר עתיד להתבצע בו פינוי בינוי, יכיל לכל היותר 24 יחידות דיור ולא יותר מחמש מאות יחידות דיור.

פרויקטים חמים ותנאים נוספים

מלבד כל אלו אחד התנאים בכל הזנקה של פרויקט פינוי ובינוי, נדרשת גם הסכמה של מעל שישים אחוז מסך הדיירים כאשר מדובר במספר מבנים וכאשר מדובר במבנה אחד נדרשת הסכמה של מעל לחמישים אחוזים מתושבי הבניין. ואחד האזורים הנהנים מתכנון ובנייה הוא כמובן נאות אפקה בצפון העיר, שם נרקם פרויקט מרשים הכולל כ126 יחידות דיור ישנות שיהרסו וקרוב ל400 יחידות דיור חדשות שיבנו. פרויקט זה יתפרס על פני חמישה עשר דונמים ויכלול מבני ציבור, שטחי מסחר וכמובן גם דירות בתוכנית "דיור בר השגה".

מחירי פירות יער קפואים

הפירות הקפואים הפכו בשנים האחרונות לאחד מהמוצרים המבוקשים במקפיאים השונים, הם מתחבאים במיני שקיות, בקופסאות פלסטיק שונות וכמובן דרך הזמנה ישירה ומקוונת באתרי האינטרנט השונים. הביקוש ההולך וגדל גורם לא רק להיצע רחב הרבה יותר של פירות קפואים מבעבר, אלא משפיע בצורה כמעט ישירה על כל סוגי הפירות וכמובן גם על מחירם של פירות יער קפואים. אבל לפני שאנו שופכים אל תוך הבלנדר את כל הפירות שלנו, מומלץ להכיר כי כיום נוכל לבצע השוואה מהירה וקצרה בין שלל האתרים השונים ואפילו לרכוש כמה תוספי תזונה שונים ובמחירים משתלמים במיוחד.

מחירי פירות יער קפואים ועוד פירות מעולים

פירות יער נחשבים בשנים האחרונות לפירות על, שכן מרביתם מלאים בנוגדי חומציות ועוזרים ללא מעט מערכות שונות בגוף האדם ואף נחשבות למונעות מחלות שונות. ובנוסף לכל התכונות הנפלאות שנוכל למצוא בהן, גם מחירם של הפירות הללו נע כיום בין מחירים מעולים. כיום מחיר של קילו תות שדה קפוא נע בין 25 עד 28 שקלים, איתן אוכמניות קפואות יכולות לעלות בין ארבעה שקלים למאה גרם ועד 4.8 שקלים למאה גרם. מחירים אלו משתנים בין האתרים השונים וגם בין מחירי הפירות השונים, כאשר קילו בננה יכול לעלות בין 24 עד 26 שקלים לקילו ואילו מחיר של 2 קילו נע בין 35 עד 40 שקלים.

פירות יער ואקזוטיים

אל פירות היער הצטרפו גם הטעמים האקזוטיים כמו האסאי והפסיפלורה ועוד, כאשר גם פירות כאלו כמו פירות היער נוכל לרכוש קפואים. מחיר של פסיפלורה קפואה נע בין 35 שקלים 37 שקלים ואילו מחירם של קוביות פיטאיה במשקל קילו, נע בין 42 עד 44 שקלים. מחירו של פטל שחור לקילו נע בין 34 עד 36 שקלים. וכמובן פרי אחרון נוסף המגיע כמחית, נע בין 40 שקל ל400 גרם ועד ל73 שקלים ל800 גרם. חשוב לזכור כי לצד מחירם של הפירות השונים, קיימים גם סוגי כשרות שונים אשר עלולים להשפיע על מחירם הסופי של הפירות ולעיתים אף ליקר אותם.