פינוי בינוי תל אביב

אחת הדרכים הפופולריות בעולם המערבי לייצר עוד אזורי מחייה באזורים שהינם כבר מאוכלסים, היא לא אחרת מאשר תוכניות שונות של התחדשות עירונית. תוכניות אלו כוללות מספר דרכים להכפלה והגדלה של מספר הדירות הקיימות, כאשר אחת הדרכים השכיחות בישראל היא תוכנית "פינוי בינוי" המתקיימת במספר גדול של ערים בישראל ולרבות בעיר תל אביב. העיר אשר נחשבת גם לעיר היקרה בעולם נהנת לא רק משוק נדל"ן תוסס, אלא גם ממגוון של תוכניות שונות להתחדשות עירונית ובעיקרן גם תוכנית של פינוי בינוי תל אביב באזורים רבים בעיר. לכן מומלץ להכיר את הפרויקטים המתחדשים, את האזורים המרכזיים בהם תורגש פעילות שכזו.

פינוי בינוי תל אביב – דרישות ולמה דווקא שם?

העיר תל אביב מרכזת בתוכה מגוון רחב של סוגי תעשיות, כאשר חלקן נחשבות לתעשיות בינלאומיות וחלקן מובילות בשווקים המקומיים. נתון זה גם מושך אל העיר לא מעט אנשי עסקים, יוצרים ואנשי שירות נוספים אשר מוצאים את לב ליבה של התעשייה המקומית, ובשל כך גם ניתן לראות ניצול כמעט מלא של עתודות הקרקע בעיר.

אל כל אלו מצטרפים גם יזמי נדל"ן רבים נתון נוסף אשר הופך את העיר למבוקשת במיוחד, על כן עד לשנת 2020 נמצאו בעיר מעל לעשרים אלף יחידות דיור בהליכים של פינוי בינוי. נתון זה איננו מפתיע למרות דרישות העירייה השונות, בחלקן נדרש פירוט מדוקדק של תוכניות לפינוי היחידות הקיימות והקמתן של יחידות חדשות. בנוסף לדרישה זו כל מתחם אשר עתיד להתבצע בו פינוי בינוי, יכיל לכל היותר 24 יחידות דיור ולא יותר מחמש מאות יחידות דיור.

פרויקטים חמים ותנאים נוספים

מלבד כל אלו אחד התנאים בכל הזנקה של פרויקט פינוי ובינוי, נדרשת גם הסכמה של מעל שישים אחוז מסך הדיירים כאשר מדובר במספר מבנים וכאשר מדובר במבנה אחד נדרשת הסכמה של מעל לחמישים אחוזים מתושבי הבניין. ואחד האזורים הנהנים מתכנון ובנייה הוא כמובן נאות אפקה בצפון העיר, שם נרקם פרויקט מרשים הכולל כ126 יחידות דיור ישנות שיהרסו וקרוב ל400 יחידות דיור חדשות שיבנו. פרויקט זה יתפרס על פני חמישה עשר דונמים ויכלול מבני ציבור, שטחי מסחר וכמובן גם דירות בתוכנית "דיור בר השגה".